Nagrania organów

W swej pracy muzycznej szczególny nacisk kładę na działalność fonograficzną. Podczas sesji nagraniowej wykonawca, nieograniczony czasem, presją sprostania oczekiwaniom publiczności czy organizatorów i tym samym jedynej, często po prostu klasycznej wersji interpretacji czy registracji, ma nieprzebraną możliwość twórczych poszukiwań. Może całymi godzinami bawić się barwami, artykulacją, agogiką, pogłosem, odsłuchiwać, zmieniać, poprawiać, aż do znalezienia najbardziej własnych i satysfakcjonujących go rozwiązań. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki nagraniu jego odkrycia mają szansę zyskać trwały charakter.

W związku z tym pragnę zachęcić parafie posiadające wartościowe organy do zastanowienia się nad realizacją nagrania i wydania płyty z muzyką organową. Dzięki gruntownej wiedzy, umiejętnościom oraz doświadczeniu w tej dziedzinie mogę zagwarantować zainteresowanym profesjonalne przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia. Program zostałby tak ułożony, by zaprezentować jak najwięcej możliwości brzmieniowych danego instrumentu i jednocześnie pozostać w zgodzie z jego stylistyką. Wykonanie cechowałaby wysoka jakość artystyczna. Kwestiami technicznymi, to jest procesem rejestracji materiału dźwiękowego, jego montażem, masteringiem, przygotowaniem projektu graficznego, jak również prowadzeniem produkcji, zajęłoby się profesjonalne wydawnictwo płytowe, specjalizujące się w nagraniach muzyki klasycznej. Finalizacją rzeczonego projektu byłyby koncerty promujące płytę.

Stworzenie tego rodzaju dokumentu niewątpliwie wzbudziłoby zainteresowanie mieszkańców danego regionu oraz stanowiło osobliwą wizytówkę parafii czy miasta, przypominając tym samym o wartościach kultury wysokiej.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami zapraszam do korespondencji.